Bugun...Başbakan Davutoğlu Diriliş Setini Ziyaret Etti

Tarih: 13-05-2015 18:23:34 + -


Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT ekranlarının sevilen dizisi “Diriliş Ertuğrul” un Beykoz Riva’daki setini ziyaret etti. Dizinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’ın at sırtında karşıladığı Başbakan Davutoğlu, oyuncularla sohbet etti, demir dövdü.


Başbakan Davutoğlu Diriliş Setini Ziyaret Etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT ekranlarının sevilen dizisi “Diriliş Ertuğrul” un Beykoz Riva’daki setini ziyaret etti. Dizinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’ın at sırtında karşıladığı Başbakan Davutoğlu, oyuncularla sohbet etti, demir dövdü. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT'de ekranlara gelen "Diriliş Ertuğrul"un Beykoz Riva'daki setini eşi Dr. Sare Davutoğlu’yla birlikte ziyaret etti. 

Davutoğlu’nu setin girişinde Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, belediye başkan yardımcıları ile dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ karşıladı. Ziyarette kendisine İstanbul Valisi Vasip Şahin ile AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve AK Parti milletvekili adayı Ali Sarıkaya da eşlik etti.

Burada dizi film oyuncularıyla tek tek ilgilenerek çadırları gezen Davutoğlu, Ertuğrul karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan ile uzun uzun sohbet etti ve atlarla yakından ilgilendi. Davutoğlu ardından Süleyman Şah çadırına geçerek Süleyman Şah karakterini canlandıran Serdar Gökhan ile Hayme Ana’yı canlandıran Hülya Darcan ve diğer oyuncularla sohbet etti ve yakın zamanda önce Süleyman Şah türbesini ziyaret ettiğini hatırlattı.

Davutoğlu, sette oyuncularla demir dövdü

Davutoğlu, Süleyman Şah çadırından çıktıktan sonra dizi filmde Deli Demir karakterini canlandıran Mehmet Çevik’in yanına giderek önce sohbet etti, ardından demir dövdü. Daha sonra Davutoğlu, yönetmen koltuğuna oturarak yönetmen Metin Günay ile birlikte bir sahneyi beraber çekti. Davutoğlu, öğle yemeğini dizi setindeki oyuncularla birlikte yedi. 

Davutoğlu'na yaklaşık 2 saat süren ziyaret sırasında kayı bayrağı, Ertuğrul'un giydiği kaftan, Süleyman Şah'ın taktığı börk ve ok atarken kullanılan yüzük hediye edildi. Kaftanı giyen Davutoğlu, börkü de taktı. Sare Davutoğlu'na da Hayme Ana'nın kullandığı Türkmen başlığı hediye edildi. 

TFF’de Maç Sözü Verdi

Beykoz ziyareti kapsamında Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nin Riva'da hizmete açılan Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'ne de uğradı.

Tesis girişinde Başbakan Davutoğlu'nu TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve TFF Yönetim Kurulu üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu ile Ali Düşmez karşıladı.

Ziyaretinde kendisine İstanbul Valisi Vasip Şahin,İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de eşlik etti. Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ve FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır da karşılamada hazır bulundu.

Tesisleri çok beğenen Başbakan Davutoğlu en kısa sürede tekrar tesise gelerek bir futbol maçı yapma sözü verirken, Başkan Demirören ziyaret sırasında Ahmet Davutoğlu'na üstünde ismi yazılı Milli Takım forması hediye etti.beykozhaber


Etiketler :

DİĞER İstanbul Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Komik
  Komik
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Fantastik
  Fantastik
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Komik
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. Fantastik
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
  KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 • İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
  İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 • IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
  resim yok
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 • BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
  BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
 1. KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 2. İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 3. IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
 4. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 5. BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 6. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
VİDEO GALERİ
YUKARI