Bugun...


Ali Riza TAHSİNOĞLU


Facebookta Paylaş

YANGINLARLA GEÇTİ ÖMRÜNÜZ
Tarih: 01-03-2017 00:20:00 Güncelleme: 01-03-2017 18:46:00


Üşüten bir acıydı belki her ayrılık her yolculuk yangınların başladığı yereydi. Yürek burkulması, hüzün ve keder aralıksız doldururdu acıların bohçasını ay bile soğuktur o zaman bir buz parçasıdır, ömrün karşılığıdır serüvenler.

 

Yaşamımızın, seçimlerimizin sorumluluğunu almak, bakış açımızı değiştirmek, davranış şeklimizi değiştirmek sizce bize ne kazandırır? Ya da ne kaybederiz? Bugüne kadar yaşamış olduğumuz hayatlarımızda her insan kendine göre birçok deneyim yaşadı. Birçok rol oynandı. İyi yaşanan olaylarla birlikte korkular, endişeler, sıkıntılar, hastalıklar, suçlama ve suçlanma, yargılamalar, kızgınlıklar, mutsuzluklar, acılar deneyimlendi. Yaşanan olaylar farklı olsa bile duygular hep aynıydı. Kimisi öfkeyi ve kızgınlığı eşiyle, kimisi işiyle veya ailesi ile yaşadı ama sonuçta duygu, öfke ve kızgınlıktı. Kendinle barışm Sonuçta bu hayatta ne yaşanırsa yaşansın yaşanan her olay bir deneyimdi. Bu hayatın içinde yaşarken yeterince üzülmedin mi? Yeterince olumsuz duygular yaşamadın mı? Hâlâ bunları tekrar tekrar yaşayarak neden kendine acı çektiriyorsun? Neden yaşadığın olaylara farklı bakmayı bu kadar reddediyorsun? Bugüne kadar bir döngü haline gelmiş olan tüm davranış kalıplarınızı değiştirip yaşama yeniden başlayın. Her gününüzü, her anınızı yeniden yaratın. Kendiniz için bir şey yapın. Yaşamının, bilerek veya bilmeyerek yapmış olduğun seçimlerinizin sorumluluğunu alın ve bu senin hayatın, senin oyunun.

 

 Sen ancak sen gerçekten istediğinde hayatını iyileştirebilirsin. Başka hiç kimse bunu senin adına yapamaz.  Şikâyet ettiğin hayatı değiştirme cesaretin yoksa da bunu da kabul et bu da senin seçimin Ne yaşadıysanız doğrudur, böyle yaşanması gerekiyordu, bu yüzden yaşadınız Yaşadım ve bitti de. Kendinle barış. Affet artık kendini, kendini özgür bırak. Yaşama direnç gösterme. Yarın yeni bir gün, yeni bir başlangıç. Bu bakış açısını hayatının her aşamasına yerleştir. Bakış açınızı ve davranış şeklinizi değiştirdiğinizde siz güç vermediğiniz için yavaş yavaş bu oyunlar yaşamınızda biter.

 

 

İlk kez ruhuna ulaşacak aşkın sesi anlayacaksın özlemişsin yaşamayı özlemişsin yaşamayı yarını düşünmeden özlemişsin aşkı. Uzak bir ülkenin yitik şehrini anar gibi bir çiğ damlası düşecek yüreğine karışacak isyanın özgürlüğünü anacaksın. Özlemlerin büyütmüş isyanını bir karanfil açacak ahlarının düştüğü yerde yaşayacaksın yeniden kendini, yaşayacaksın özgürlüğü. Anlayacaksın bilmediklerin bildiklerinin içinde gizli ve anlayacaksın cesaretin korkularının içinde anlayacaksın, özgürlüğün sadece senin elinde. Unutmayın ki korkular ve endişeler sadece geçmişin, zihninizin size yapmış olduğu hatırlatmalardır. 

 

 

Hayatımızda bir sorun yaşadığımızda nasıl davranırız? Hayatınızdaki sorun ne olursa olsun aslında yaşanılan şey merkeze alınan sorundur.. Sorunu merkezden çıkartmak en etkili çözüm yollarından biridir. Hayatımızda bugüne kadar hep başkaları ne ister diye yaşadık durduk. Peki, mutlu musunuz? Huzurlu musunuz? Gerçekten yaşamak istediğiniz hayat bu mu? Huzurlu olmak için ne yapmalıyım? Sorularını hiç kendinize sordunuz mu? Kendiniz için bugüne kadar ne yaptınız?  Hadi bugün başlayalım, kendimiz için adım atalım, bugün özgürleşme zamanı olsun. Bunu yapmak için hazır mısınız? Her şeyden özgürleşmek ister misiniz? Ruhunuzun prangalarından özgürleşmek isterseniz yazım sizin için. Ne kadar baskı, esaret ve tutsaklık içinde yaşadığımızın farkına varmak için, yaşam bize özgür olmadığımızı göstermek adına bağırıyor, ama kulaklarımızı kapatmış halde bizler ortada dolaşıyor ve gün dolduruyoruz.

 

 

Aile veya arkadaşlar içinde de yine altında yatan bir çok korku dolu duygumuz nedeniyle onların bizim yaşamımızı yönetmelerine izin veriyor gücümüzü teslim ediyoruz..Onların istekleri doğrultusunda yaşadığımız için gün geliyor onlara kızıyoruz..Gücünü teslim eden kim? Kaybetme yalnızlık sevilmeme vs korkuları yüzünden yine kendimize baskı uyguluyoruz..tutsaklık içinde yaşamaya devam ediyoruz. Ailemize arkadaşlarımıza çalışanlarımıza çocuklarımıza ait sorumlulukları üzerimize alıyor onları aslında güçsüzleştiriyoruz. Aslında onlara yardımcı olduğumuzu düşünüyoruz gerçek ise sen yapamazsın ben yaparım diyoruz içten içe. Farkında olmadan başarısızlığı güvensizliği yüklüyoruz karşımızdakine, bağımlı hale getiriyoruz kendimize.

 

 

Sonuçta özgür olmadığınızı baskı içinde yaşadığınızı yaşamın neresinde görüp anlayabilecekseniz o bölge size olumsuz olaylar yaşatarak size ne durumda olduğunuzu gösteriyor. Özgür olmadığınızı tutsaklık içinde olduğunuzu size hatırlatıyor. Suçlayacak suçlanacak hiç kimse hiçbir olay yok aslında. Bu kendi kendimize kurmuş olduğumuz bir oyun sadece, bizim bahanelerimiz. Ne zaman başkaları için yaşamayı bırakıp kendi varlığınızın içine, varlığınızın derinliğine döneceksiniz. Kendinizle yüzleşecek cesareti bulacaksınız, kendinizi mutlu etmek için ne zaman adım atacaksınız, başkaları için yaşamayı ne zaman bırakacaksınız.

 

 

Özgürlük bizim içimizde, dış şartlar sadece içimizde kendimize yapmış olduğumuz baskıyı tutsaklığı özgür olmadığımızı gösterir. Özgür olmadığınızı görmek adına bağımlılıklar ve bağımsızlıklar arasında, iki aşırı uçlar arasında gidip geleceksiniz. Peki, kendimize yaşatmış olduğumuz bütün bu baskıdan nasıl özgürleşeceğiz? Bu yaşamı kendi seçimlerinizle siz yarattınız bunu kabul edin, başkalarını suçlamayı, yargılamayı bırakın. Bu sizin oyununuz. Başrol oyuncusu olarak yerinizi alın ve en güzel şekilde oyununuzun hakkını vererek keyif alarak oynayın. Özgürlük içimizde başlar dışımızda kendini gösterir. Kendi içimizdeki özgürlükle bir olduğumuzda yaşam bize hizmet etmeye başlar. Özgürlük enerjisi tüm yaşamımızda rahatlıkla dolaşır. O zaman yaşamımızın her anı keyifli olur ve baskı yapan tüm unsurlar ortadan kalkar. Yaşamımızdaki her şey bir anda iyileşmeye başlar. Bu yüzden mutlak iç özgürlük içinde yaşamayı seçin ve özgür olduğunuzu bilin.               

 

 

 

 Bu yazı 4811 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Komik
  Komik
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Fantastik
  Fantastik
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Komik
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. Fantastik
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
  KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 • İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
  İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 • IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
  resim yok
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 • BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
  BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
 1. KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 2. İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 3. IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
 4. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 5. BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 6. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
VİDEO GALERİ
YUKARI