Bugun...


İSMAİL KÜPELİ

facebook-paylas
SMMM İsmail Küpeli: Pandeminin Gizli Kahramanları
Tarih: 02-08-2020 20:52:00 Güncelleme: 02-08-2020 20:52:00Serbest Muhasebeci Mali Müşavir İsmail Küpeli, Pandemi süreci ve meslek mensuplarının pandemideki rolünü anlattı.  
Devamı-4’de 
Biliyorsunuz ki Ülkemizin ekonomik gücünü devam ettirebilmesi, pandemi sürecini en az hasarla atlata bilmesi için vergi gelirine ihtiyaç vardır. Bu aşamada da biz Mali Müşavirler de canımızı hiçe sayıp görevimizi yaparak, mükelleflerin vergisini ödeye bilmesi için beyanname ve bildirimlerini verdik. Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan meslek gruplarından biriside bizdik. Devlete vergi ödemelerinin yapılması için beyanname ve bildirim vermenin yanı sıra, mükelleflerin de pandemiden en az hasarla çıkabilmesi ve ekonomik hayata tutuna bilmesi için devletin vermiş olduğu desteklerden yararlanmalarını da biz sağladık. 
Vergilerini zamanında beyan edebilmek için canla başla çalıştık. Bu dönemde onlarca mevzuat değişikliği, farklı sektörlere uygulanan GİB ve SGK işlemleri içerisinde ayrı ayrı ve farklı tarihlere ötelenen, değişen beyan ve muhasebe ile ilgili sorumlulukların, günübirlik ve son dakika düzenlemelerine rağmen hepsinin üstesinden gelerek görevlerimizi başarı ile tamamlayıp alkışı hak eden meslek gruplarından biri olduk. İlk başlarda Mali Müşavirlerin çabası ve salgın hastalıkta bulaşma ve bulaştırma riskine çok dikkat edilmese de, meslektaşlarımızın, SMMM odalarımızın ve üst kurulumuz TÜRMOB’ un yoğun çaba ve uğraşları sonucu, haklı tepki ve feryatlarımız dikkate alınarak azda olsa bazı düzenlemeler yapılmıştır. 
Hatta Gelir İdaresi tarafından Mali Müşavirlerin çalışmaları takdir görülerek meslektaşlarımıza teşekkür mesajı bile atılmıştır.
Fakat meslektaşlar olarak bu süreçte fedakar sağlık sektörümüzün almış olduğu desteğin çeyreğini bile alamadık. 
Hükümetin açıklamış olduğu destek paketlerine dahil olamadık. Birçok meslek mensubu pandemi dolayısıyla işleri sekteye uğrayan mükelleflerinden ücret geliri elde edemedi.
      Bakanlığımızın yayınladığı Bu teşekkür mesajının meslektaşlarımızın iş hayatını kolaylaştıracak yeni düzenlemelerle ve destek paketleri ile desteklenmesini temenni ediyor. Bütün Müslüman aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.Bu yazı 2197 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI