izmir escort
taraftarium24
1xbet giriş
Bugun...


Muatafa KÜPELİ

facebook-paylas
Senin Hiç Lösemili Bir Arkadaşın Oldumu?
Tarih: 02-08-2020 20:59:00 Güncelleme: 02-08-2020 20:59:00


 
Lösemililerin sesini nasıl duyurabileceğimizi, insanlığı nasıl duyarlı olmaya yönlendirebileceğimiz konusunda yayınlarımıza ara vermeden devam ediyoruz.
Çocuklar dünyanın geleceğidir, umududur, hayat kaynağıdır. Çocuk, ne kadar iyi yetiştirilirse, ne kadar çok eğitilirse; sağlıklı ve bilinçli bir topluma oluşmasında büyük katkıları olacaktır.
 Fakat ne yazık ki, tüm çocuklarımız sağlıklı olamadığı için onları hayata kazandırmak için toplum olarak duyarlı olmak zorundayız.
Şimdi sinin kucağında 2 yaşında masum yavrusuyla yüreğinde ağır bir mermi taşırcasına mücadele veren bir anne, maskelerinin ardından tedirgin bakan lösemili bir arkadaşın oldumu?
Arkadaşın olmadıysa Lösemili çocuklara duyarlılık gösterip birer arkadaş edinmeliyiz.
Manevi duyarlılık çok önemledir. Başı okşanmamış, gönlüne dokunulmamış lösemili çocukların yanında manevi desteklerimizi her zaman göstermek onların yüzünü güldürmek duyarlılıkların en mukaddesidir. 
Çünkü Manevi duyarlılık insanın en saf yüce değerlerinden ve ihtiyaçlarından biridir.
Manevi duyarlılık, bir din ve inanç desteğidir. İnsanların acılı, sıkıntılı, üzüntülü, korkulu, yalnızlık ve ümitsizlik hallerinde, ani değişmelerle gelen (hastalık, ameliyat, mahkûmluk, askerlik, sakatlık, afet, yaşlılık gibi) kriz durumlarında, onların yanında olmak; hayatlarına yeni bir anlam katmaktır.
Duyarlı olmak diyoruz ya, bir çocuğun gülümsemesinden daha değerli ne olabilir?  Bu nedenle 'İnsanlık ölmesin insanlar da ölmesin şiarıyla siz de yaşama bir el vermek ve lösemili çocuklarımızın hayatında bir iz bırakmak, çocuklarımızın hayatlarına dokunursak insanlığı yaşatmış oluruz.
Bir avuç insan olarak tüm hayatımızı lösemili ve kanserli çocukları izlemekle geçmemeliyiz.
Onları hayallerini, ideallerini gerçeğe dönüştürmek için gücümüzün oranında duyarlılık göstermeliyiz.
Sonuç olarak lösemili hastalığından tek başına kurtulmak mümkün değil.
 Bu nedenle "Lösemili çocuklar Gülerse Dünya Güler" lösemili çocuklar için yaşanabilir bir dünya sağlamak hepimizin boynunun borcu olmalıdır.
Bu hastalarda ilaç ve destek tedavileri genellikle tam iyileşme değil, yalnızca yaşam kalitesinin düzelmesi ve yaşam süresinin uzamasına olanak sağlayabilirsek yüzlerini güldükmüş oluruz. 
Sanırım okurlarımı satırlarımı okurken etkileneceklerdir.
Bu ülkede insanlığın ölmediğine inanıyorum. Kanserin genç yaşlı, zengin fakir ayırt etmeden herkesin kapısını bir gün çalabileceğini unutmamak lazım. 
Uzun bir mücadele gerektiren lösemi ve kanser gibi zor hastalıklarda moral ve motivasyonuna çok ihtiyaç duyulmaktadır.
Bu anlamda  "Lösemili çocuklara üzülmek yerine, kendimizi onların yerine koyup, acılarını hissetmeye çalışırsak,  onlara maddi manevi yardımların dışında günlük hayatta yanlarında olmaya çalışırsak iyileşmelerini hızlandırabiliriz.
Unutmamalıyız ki bu hastalık bir gün hepimizi yakalayabilir. Bu anlamda duyarsız kalmamalıyız. Lütfen çaresizlikten kanayan bu yüreklere yardım elini uzatalım.
Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün olumsuz etkileriyle mücadele eden, bütün engeliler ve Lösemili hastalarını yalnız bırakmamalıyız.
  Ayrıca yazılarımızla duyurularımızla iyilik kervanımıza katılan tüm hayırsever iş insanlarına hassaten teşekkür ediyor. Bütün İslam aleminin ve engelli ve Lösemili çocuklarımızın Kurban bayramını kutlar. Allahtan hepisine şifalar diliyorum
Mustafa Küpeli 
mustafakupeli36@gmail.com


Bu yazı 949 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
YAZARLAR
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI