Bugun...


Mustafa Küpeli - Serhat Gündem


Facebookta Paylaş

Sn. Ahmet Arslan Bakan oldu… Şimdi KAI lobisi ne yapacak!
Tarih: 12-06-2016 16:08:00 Güncelleme: 12-06-2016 16:08:00


Sn. Ahmet Arslan’ın 65. Hükümette Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı olması, Türkiye için bölge için Kars, Ardahan, Iğdır için bir kazanımdır.

2. dönem Ak Parti Kars Milletvekili olarak görev yaparken, bölgenin kalkınmasıyla alakalı bir sürü projeye imza atan, Sn. Ahmet Arslan, çalışkanlığının üretkenliğinin karşılığını aldı.

Türkiye’de dersini çalışan bürokrat ve siyasetçilerin ön sıralarda yerini alan, verdiği mücadeleyle tırnaklarıyla kazıyarak, 25 yıl sonra KAI’ bölgesinde “Bakanlık Hasretini” sona erdirdiği için Sn. Aslan’ı öncelikle tebrik etmek lazım.

Pekin'den Londra'ya uzanan, İpek Demiryolu'nun kayıp halkası Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun yapımını başlatmasına, Kars-Erzurum-Erzincan-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi'ni başlamasına, Kars'ı Nahçıvan ve İran'a demiryoluyla bağlayacak olan Kars -Iğdır-Aralık-Dilucu-Nahçıvan projesini başlamasına en önemlisi, Marmaray’ı uluslar arası projelerde imzası bulunan, Sn. Ahmet Arslan’ın başarısı kendisini Bakan olmasını sağlamıştır… KAI”yı onurlandırmıştır. Kendisini tebrik ediyorum.

Türkiye’de üst düzey bürokratlık yapan ve   2. Dönem Kars Milletvekilliği yaparken çalışkan azimli, üretken ve becerirliğini dikkate alırsak, Bakanlık kimliğiyle yatırımların hızlanacağı gibi yeni yatırımların önünü açacağını hepimiz biliyoruz.

“Kars’ın özlemle ve hasretle beklediği bakanlığın sevincini hep birlikte yaşadığımız bu günlerde duygusallığı bir kenara bırakıp, bölge için yeni projelerin hazırlanmasının başlanması lazım... Diye düşünüyorum.

Sn. Ahmet Arslan’a bakanlık verilmesinin aynı zamanda Kars’a verilmiş bir “makam” olduğunu bilmemiz lazım. Bu yüzden Kars lobisi bir proje danışmanlığı kurup, hızlı bir şekilde bölgenin kalkınması için yeni projelere hazırlayıp işe başlamalıdır.

Şimdi Demirel’in bir sözü hatırlatmak istiyorum,  “Kars heyeti proje getirmez ya oğlunu veya kızına iş ister yada bir tahin işi vardır. En zahmetsiz heyet KAI heyetidir.” Der

Sn. Bakan Arslan’ı İstanbul heyeti ziyaretimize Demirel’in bu sözünü hatırlatırken, önemli bir mesaj verdi. Bana göre proje beklediğini söyledi.

Bu mesajı KAI lobisi iyi okursa bölgenin kalkınması için uzun vadeli projeler sunarsa bölgemizde kalkınma başlar ve göçün önüne geçmiş oluruz.

Yoksa şahsi davranılırsa, bakanlık sürecinden yetirence bölgenin kazancı olmaz. Ve Bölgedeki diz boyu yoksulluk devam eder.

Cumhuriyet Tarihinde kaç bakanımız oldu?

Sn. Sırrı Atalay’la başlayan, siyasi yükselişten sonra  

Sn. Abdülkerim Doğru İmar İskân Bakanı oldu, Sn. Mehmet Alp Devlet Bakanı oldu, Sn. İlhan Aküzüm Kültür ve Turizm Bakanı oldu, Sn. Gürcan Dağdaş Denizcilik ve Devlet Bakanı oldu, Sn. Yalçın Topçu Kültür ve Turizm Bakanı ve 25 yıl sonra Sn. Ahmet Arslan Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı

Mustafa KÜPELİ

mustafakupeli36@gmail.comBu yazı 6225 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Komik
  Komik
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Fantastik
  Fantastik
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Komik
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. Fantastik
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
  KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 • İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
  İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 • IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
  resim yok
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 • BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
  BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
 1. KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 2. İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 3. IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
 4. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 5. BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 6. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
VİDEO GALERİ
YUKARI