Bugun...


Neşe DOSTER


Facebookta Paylaş

Biz bu işin içinden çıkarız! Doğrudan ve dolaylı da olsa…
Tarih: 07-12-2017 12:04:00 Güncelleme: 07-12-2017 12:04:00


Düşünüyorum da ne kadar konforlu bir çocukluğumuz ve gençliğimiz olmuş. Sözüne güvenilir, ciddi ve inandırıcı büyüklerimiz, değişmeyen değişmesi teklif dahi edilemeyen ve uymak zorunda olduğumuz baba yasalar, anne ilkeler, güvendiğimiz dostlar, içte ve dışta itibarımız olmuş.  Bir yerlerde olamasak da yerlerde olmadığımız günler görmüşüz.

Gelelim bugüne birileri iyiyiz dese de, sorun yok deseler de toplum iyi değil, biz iyi değiliz diyerek bir göz atalım mı çevreye? Anlatamadığımız, anlayamadığımız, dinletemediğimiz ne çok sorunla yüz yüze, baş başa, iç içeyiz. Diplomatik yol haritamıza bakın, kavrayanı az, göreni daha az, umursayanı çok çok az olan yönetim kadrolarına bakın. Acıdır ve gerçektir ama ağız tadı var mı derseniz, o eskidendi der geçeriz.

Şimdi derin bir nefes alın ve düşünün. İftiradan kumpasa, talimattan taarruza, savunmadan bağırmaya her türlü enstrümana sahipseniz iş kolay da! Dası şu;

Ünümüze ün, şöhretimize şöhret, bilgimize bilgi katan ve İrlanda ile İskoçya’nın tam ortasındaki Man Adası’ndan Zarrap dosyasına uzanan kirli süreç bir yanda! Betonlaşmış kıyılar, kuruyan göller, çölleşen ovalar, yaşanamaz hale getirilen kentler, rant uğruna bitirilen yeşil, imara açılan tarım arazileri, HES’e kurban verilen dereler, CB’nın deyimiyle “beton beton beton” bir yanda.

Kapitalist vahşetin, çürümenin gözle görülür elle tutulur kanıtları bir yanda. Çalacağı minarenin kılıfını baştan hazırlayanlar, kendilerini amaca götürecek yolların taşlarını başarıyla döşeyenler bir yanda.

Günde 8 kişinin intihar edip, 137 kişinin denediği ülkemizin intihar haritası bir yanda. 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 1567, yoksulluk sınırının 5105 TL olduğu gerçeği bir yanda.

Okul terkinde Avrupa birincisi oluşumuzun ayıbı bir yanda! TBMM kürsüsünde bir zamanlar Fetö için; F. G bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir” sözüyle dilimize yeni bir deyim kazandıran B. Bozdağ bir yanda!

Yargıda; Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay’da savcıların sadece yüzde 6’sının kadın olduğu ülkemiz bir yanda. Büyük olasılıkla ve her zaman olduğu gibi pek çok önemli konunun Man Adası ve Rıza Sarraf dosyası arasında yine güme gideceği gerçeği bir yanda.

Konu kırıntısının bile istenmediği ya da korkulduğu TV’lerde ifade yerine Zarrab’ın giysilerinin anlatıldığı haber bültenleri bir yanda. Masum, sempatik, parlak zekâlarını durup durup konuşturanlar ve gündeme bomba gibi düşenler(!) bir yanda!

Erken seçimin ayak sesleri bir yanda! Türkiye’nin cari açığını tek başına kapatan hayırseverlerin, ihracat şampiyonlarının, değerli vatandaşlıktan vatan hainliğine terfi edenlerin geldiği nokta bir yanda! Ne haftaydı ama…

Yeniden derin bir nefes alın ve düşünün neden mi? Çünkü “Önemli görevdeki kişinin yanıldım deme hakkı yoktur” dedi B. Bozdağ.

Bu sözü duyunca yüzüme yerleşen gülümseme ve rahatlama beni günlerdir terk etmiyor.  Budur işte, düşünerek, hesap ederek, bu işin ucu nereye varır diye kıl kırk yararak konuşmak buna denir…Bu yazı 17931 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Komik
  Komik
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Fantastik
  Fantastik
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Komik
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. Fantastik
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
  KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 • İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
  İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 • IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
  resim yok
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 • BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
  BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
 1. KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 2. İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 3. IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
 4. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 5. BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 6. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
VİDEO GALERİ
YUKARI